chat
بحث گروه

حرکت در سربالایی با ترمز دستی

سلام دوستان من زیاد تجربه رانندگی در سربالایی ندارم سوالم اینه حرکت کردن در حد 1 متر با ترمز دستی بالا در سربالایی ها آیا ضرر داره برای ماشین ؟ مثلا توی ترافیک گیر کردیم و سربالایی داریم وقتی به ماشین جلویی میرسم وایمیسم و خلاص میکنم و ترمز دستی میکشم حالا ماشین جلویی حرکت میکنه من پامو میزارم روی کلاچ میزنم دنده یک و گاز میدم و به محض اینکه ماشین یکم جلو میره ترمز دستی میخابونم این روش برای حرکت کردن در سربالایی درسته یا نه ؟ یه روش دیگه هم هست که با ترمز ماشین نگه میدارن و به محض اینکه دنده درگیر میشه و ماشین میخاد حرکت کنه پا از روی ترمز برمیدارن ولی من با ترمز دستی راحت تر هستم اگه قلق خاصی داره بفرمایید و اینکه ماشین برنگرده عقب چیکار کنم ممنون میشم تجربیاتتون بفرمایید

amir_soltani
امیر
amir_soltani@

موقعی که در سربالایی ایستادین، پاتون رو روی ترمز بگذارید و ماشین رو خلاص کنید، در زمان حرکت پس از زدن توی دنده یک، خیلی آروم نیم کلاچ کنید، کلاچ را به حدی آزاد کنید که صدای موتور تغییر کنه و کمی ماشین به لرزش در بیاد، در این حالت می بینید که وقتی پاتون رو از روی ترمز بر میدارید، ماشین به سمت عقب نمیره و سر جای خودش ثابت می مونه، حالا فقط کافیه مقداری گاز بدید و مابقی کلاچ را هم رها کنید تا ماشین به حرکت در بیاد. با ترمز دستی درگیر ماشین نباید حرکت کنه، حتی اگه فقط یه خونه ترمز دستی بالا باشه، لنت، سیم ترمز، دیسک و متعلقات دچار آسیب دیدگی میشن.

0 0
پاسخ